V zimě opuštěné chaty a chalupy jsou ideálním obydlím pro hlodavce. Nepříjemná překvapení, která vám tato zvířátka mohou připravit zcela určitě nepotěší. Znehodnocené potraviny, poničené zařízení, prokousané peřiny a nepříjemný zápach jsou důsledkem špatně zabezpečeného objektu proti škůdcům. Nevítané návštěvě zamezte ještě před příchodem zimy. Zabezpečte i kůlny a zahradní domky. Rozkousaná polstrování na letní posezení by vás určitě nepotěšila, stejně jako znehodnocené hlízy. Ještě než objekt zazimujete odstraňte všechny zásoby a potraviny, které by mohly být pro hlodavce lákavé. Nezapomeňte také na to, že hlodavcům stačí nepatrná skulinka nebo spára, kterou se do objektu dostanou.

pastička na myši

Větrací otvory, rozeschlá prkna, vydrolená omítka, škvíra pod prahem nejsou pro hlodavce žádnou překážkou. Skulinky a škvíry zakryjte síťkou nebo opatřete lištami, upěchujte skelnou vatou, zamezíte vniknutí myší do objektu. Kromě samotného mechanického zabezpečení můžete využít odpuzovače. Elektronické odpuzovače vás zbaví nejen myší. Kuny, lasičky i potkani vaše obydlí opustí. Plašiče zvíře neusmrtí. Nebudou rušit ani vás pokud budete v objektu. Odpuzovače fungují na bázi ultrazvukových signálů a vibrací, které zvíře vypudí. Intenzitu zvukového signálu nastavíte podle druhu zvířete, které potřebujete z objektu odstranit. Plašiče jsou zcela ekologické. K provozu nepotřebujete žádné chemické prostředky.

myš

Jejich využití je tedy vhodné pokud máte děti nebo domácí zvířata. Nehumánním prostředkem je odchyt do pastiček. Pokud odchycené zvířátko nemůžete pustit během několika hodin na svobodu, uhyne následným stresem. Nástrahy obsahující jed nejsou ideálním řešením. Zcela nevhodné jsou v případě přítomnosti dětí a domácích zvířat. Ani nalezení mrtvého rozkládajícího se hlodavce při příjezdu na chatu či chalupu není pěknou podívanou.

Podobné příspěvky