Dovolená pro ženy od rodiny.

Každý si svoji dovolenou představuje trochu jinak. Pro všechny je to ale vzácná doba, kdy nemusí vstávat, aby včas dorazil do práce a téměř celý den se věnoval pracovním povinnostem. Zatímco muži po práci dost často vyrazí do hospody za kamarády, nebo na partičku karet, do posilovny, nebo si jdou zaběhat, ženy od rodin často čeká ještě druhá šichta. Nakoupit, vyzvednout děti ze škol a školek, napsat s nimi úkoly, připravit večeři, poklidit a vyprat, případně zalít květiny v bytě, nakrmit domácí mazlíčky, vyvenčit psa, nachystat manželovi a dětem svačiny do práce a do školy. Takový běžný všední den. Pokud ještě máte chatu, muž se už těší, že bude grilovat.

dovolená

Což spočívá v tom, že nesmíte ve čtvrtek zapomenout nakoupit maso a naložit ho, aby se dobře rozleželo. V pátek už bude jen balení na chatu, aby se na nic nezapomnělo.  Zatímco manžel se na chatě stihl i zregenerovat, polenošit a pospat si na zahradě, vy jste vyplela záhony, u čehož jste mohla trochu relaxovat, jen kdyby děti zrovna tak strašně nezlobily a nepokoušely sousedovic psa. No a z chaty domů, kupa špinavého prádla, ještě do obchodu nakoupit… Prostě neustálý kolotoč, který nenechává vydechnout, ani taková chata není žádnou zárukou pro odpočinek ženy od rodiny.

dovolená

Pokud tedy budete s manželem plánovat letní dovolenou, v žádném případě se nenechte umluvit na dlouhý pobyt na chatě. Musíte si prosadit alespoň týden, nejlépe dva v prostředí, kde budete konečně odpočívat i vy. Prostě žádná starost, žádné vaření, nějaký penzion, přitom nemusí být dovolená ani u moře, stačí bohatě u nás v Čechách, je tu přeci také krásně a je toho dost k vidění. Naplánovat s manželem výlety, túry, koupání, lenošení a dny, kdy se s dětmi vydá za nějakým dobrodružstvím on sám, a vy si užijete krásný čas jen pro sebe. Máte na to po perném roce přeci nárok.