Společnosti a jejich přístup k lidem bez zkušeností

Jistě už se i vám stalo, že jste hledali práci a zkoušeli jste to v celé řadě firem, ale nikde vás nevzali. S něčím takovým se dnes setkává celá řada lidí. Setkávají se ale s neúspěchem z toho důvodu, že nemají to, co společnosti chtějí. Co že je tím, co společnosti chtějí? Lidé se zkušenostmi. Lidé, kteří na dané pozici již někdy pracovali a vědí, co daná pozice obnáší.

Pokud jste například zrovna vystudovali a neměli žádný volný čas na to, abyste se mohli alespoň brigádně naučit, co daná pozice obnáší, připravte se na to, že to budete mít velmi těžké, než naleznete firmu, kde vás přijmou.

lidé a pohovor

Je možné, že i rok strávíte na pracovním úřadě, než se najde firma, která si řekne, že to s vámi zkusí a že vás na danou pozici zaškolí.

Firmám se příliš nechce někoho zcela nového zaučovat na danou pozici. Firmy jsou rády, když k nim chce nastoupit někdo, komu nebudou muset nic vysvětlovat. Bohužel každému nováčkovi je potřeba alespoň něco málo vysvětlit, protože i když na dané pozici pracoval, je možné, že se s některými věcmi nesetkal v tak velkém rozsahu.

Jestliže budete stále odmítání, je možné, že se něco takového projeví na vaší psychice. Rozhodně ale bojujte dále, protože jistě existuje firma, která s vámi bude ráda pracovat.

žena a pohovor

Kromě toho, že mnohé firmy nerady zaučují, se také bojí toho, že pokud někoho zaučí, daný člověk jim odejde někam jinam a nezůstane právě v dané firmě. To je také jeden z důvodů, proč společnosti raději dají přednost někomu se zkušenostmi, než někomu, kdo zrovna vyšel ze školy.

Firmy si ale neuvědomují, že takový člověk, který zrovna vyšel ze školy, má chuť se učit svému řemeslu a dělat danou práci co možná nejlépe. To je něco, co ti, kteří již delší dobu pracují, už dávno nemají v tak velké míře, jako právě nováčci.

Držte se. Jistě najdete takovou společnost, u které budete pracovat rádi a která vás všemu naučí tak, jak je důležité.