Noční můra v hotelu

Ne všechny hotely jsou čisté a bezpečné, zvlášť pokud se na dovolenou chystáte do Afriky nebo Asie, případně do zemí, kde to není s hygienou nijak valné. Ale také menší hotely, které nemají tak vysoké hodnocení nebo dostatečný počet hvězdiček, mohou skrývat nepříjemná překvapení, dokonce i tehdy, když nejsou na první pohled viditelné.
čekání v hotelu
Na co si dávat největší pozor?
–          Na toalety: právě tady byste si měli otřít prkénko a vyčistit toaletu raději sami
–          Koupelny: a to i podlahu nebo okraje umyvadla
–          Vypínače, ovladače nebo telefony na hotelech je lepší otřít antibakteriálními ubrousky, než je začnete používat
–          Kliky u dveří je záhodno také otřít, jenom kdyby se na nich náhodou vyskytovaly bakterie

připravená hotelová postel
Vždycky si dobře prohlédněte peřiny a prostěradlo

Nejenom že se mezi peřinami může vyskytovat nějaký ten pavouk nebo šváb, ale také se dobře ujistěte, že jsou povlečení i prostěradlo vyměněné a vyprané. Také byste raději měli vzít přehoz na postel pryč a uložit ho někde hodně daleko od postele, ale i vašich kufrů. Pokud lůžkoviny páchnou nebo jsou na pohmat divné, ihned požádejte personál o výměnu.

překvapení v hotelu
Štěnice

Ty jsou jednou z nejhorších nočních můr, kterou můžete na dovolené potkat, protože je zaručené, že si je dovezete domů. V sedacích soupravách, židlích, postelích i kobercích nebo ve stěnách pátrejte po malých hnědých tečkách. Štěnice je podlouhlý hnědý hmyz, který uvidíte okem. Poznáte to tak, že budete po první noci poštípaní a všechno vás bude svědit. Ihned žádejte změnu pokoje.


Pozor na koberce

Nikdy nechoďte po hotelovém pokoji bosou novou. Právě v kobercích se často nacházejí bakterie, které mohou napadnou vaši kůži a vy můžete skončit přinejlepším s kuřím okem nebo bradavicí, nebo s podrážděním kůže či plísní. Přinejhorším můžete chytit nějakou místní nemoc, na kterou u nás jenom těžko naleznete léky, a pokud cestujete mimo Evropu, nejspíš léky nesežene ani tam.