Udělejte si byt ještě stylovější!

Když si zařizujete byt, nejprve jistě řešíte výběr nábytku – sedací soupravy, stolů, židlí, postelí atd. Poté, když už máte jasno, jak má váš byt vypadat, musíte doladit detaily, abyste vašemu hnízdu dodali tu správnou atmosféru.
Jedním takovým řešením jsou rozhodně tapety. Ani dříve nebylo jejich použití nijak ojedinělé, tapetovaly se celé zdi. Dnes se však využívají spíše jako dekorace jednotlivých místností a také jejich grafické zpracování se notně rozšířilo. Velice hezky vypadá jen kousek téhle samolepky, např. pruh v rohu místnosti.
krajina v mlze.jpg
Při rozhodování, jestli je tapeta tím pravým doplňkem, musíte brát v úvahu celkový vzhled místnosti, kam chcete tento obrázek umístit. Důležitá je barva zdi. A samozřejmě také nábytku. Je vhodné kombinovat barvy tmavé se světlými.

Z čeho tedy můžete vybírat?

Prvním a také velice stylovým typem tapet jsou tzv. vliesové tapety. Jedná se vlastně o fotografie, které v interiéru vytvoří 3D dojem. Tak můžete mít strom uprostřed obýváku nebo se budete probouzet uprostřed oceánu.
Praktické jsou tapety z vinylu. Jejich výhodou je, že jsou omyvatelné. Tak můžete svému interiéru dodat trochu strohý nádech, např. v podobě cihlové zdi nebo kachliček. Praktické využití mají také magnetické tapety, které jsou určené k umístění na lednici a samozřejmě mají magnetické vlastnosti.
zelený list.jpg
V neposlední řadě můžete také využít papírové tapety, ty se – stejně jako ostatní typy – dají sehnat v několika variantách. Můžete vybírat styl moderní, retro nebo vintage a různé další imitace.
Pokud se rozhodnete tapetovat sami, měli byste se obeznámit s postupem. Je více než vhodné si příslušné místo nebo celou zeď patřičně očistit. Obrázek si patřičně naměřit. Některé tapety jsou samolepící, jiné se musejí potřít lepidlem. U obou způsobů hrozí krabacení tapety, které je značně nežádoucí.
Je to tedy úkol náročnější na zručnost. Není divu, že pokud se tomu věnuje pár, velice často se spolu partneři pohádají.