Kromě rady, že je dalším důležitým faktorem pro úspěšné boxování do pytle technika samotného boxování. A to jak z důvodu vaší vyšší výkonnosti, tak také z bezpečnostních důvodů, kdy je možné předejít úrazům. Pokud s boxem začínáte, bude pro vás vhodnější pomalejší tempo, kdy budete využívat základní údery společně s přiměřeným otáčením zápěstí. Box jako sport, kdy boxujete do boxovacího pytle, má velice příznivý vliv na váš kardiovaskulární systém a také plíce.
Kromě toho má box do pytle další prospěšné účinky, jako například:
· napomáhá vašemu soustředění
· posiluje celé vaše tělo
· vede k redukci váhy
· napomáhá uvolnění mysli
· přispívá k relaxaci
· motivuje do života
· zlepšuje kondici celého těla
· formuje postavu
· efektivně procvičuje celé tělo
· zvyšuje kondici a sebedůvěru
V první řadě si však zapamatujte, že tento sport není o agresivitě, ale o dobré fyzické kondici, společně se zdravým myšlením. Při boxu do boxovacího pytle je možné si vhodně vykompenzovat vaše pracovního vytížení, anebo problémy v reálném životě.
Jak na boxování?
Před samotným boxováním do pytle je třeba si rozehřát svaly, aby nedošlo k jejich natažení při námaze. Pomoci se zahřát vám mohou například lehké činky. Při tréninku je dobré pamatovat na to, že je vhodnější jeho dynamika, neboť jsou velké svaly pomalejší. Základní údery a jejich prvky je výhodnější si natrénovat nejprve před zrcadlem, než se postavíte proti boxovacímu pytli. Kromě boxovacího pytle se řadí k základnímu vybavení na box navíc:
· boxerské rukavice
· box sety
· další doplňky pro box, jako například stropní nebo nástěnný ocelový držák pro zavěšení boxovacího pytle.
Samotný boxovací pytel je potom třeba zvolit podle vaší váhy a délky boxovacího pytle. Boxerské rukavice by se měly dát především snadno upevnit a měly by být s měkkou vycpávkou. Měly by mít také izolovaný a pevný palec.