Blíží se Mikuláš, zavolejte si ho domů

Děti se většinou na Mikuláše těší, protože věří, že dostanou hodně sladkostí. Pokud ale dítě přes rok zlobilo, nemělo by dostat dobroty, ale naopak by mělo být postrašeno čertem a dostat jen uhlí a brambory. Dospělí tohoto svátku rádi využívají a snaží se tak své děti napravit a postrašit. A protože tahle trojice je stále oblíbená, spousta lidí poskytuje placené služby a za Mikuláše, čerta a anděla se převlečou a děti nám přijdou postrašit. My se tak nemusíme o nic starat, jen zavoláme, objednáme a oni k nám na smluvenou hodinu 5. Prosince dorazí. Cena za návštěvu nebývá nijak vysoká, většinou se pohybuje okolo 200kč.  A je to určitě lepší než shánět kostýmy a přemlouvat známé ať se do nich převlečou.
mikuláš a čert
Jen pozor, u menších dětí aby místo hezké vzpomínky na Mikuláše neměly z toho trauma. Některé děti se totiž hodně bojí, zvláště čertů a nemusí tuhle návštěvu dobře snést. A že si někteří poskytovatelé téhle nadpozemské službičky dávají s kostýmy opravdu hodně záležet. U některých nabídek můžete najít i varování, že chodí dospělí a tak máte očekávat opravdu propracované masky. Zvažte proto zda na to vaše dítko má už ten vhodný věk a jestli není lepší ještě rok počkat.
mikulášská punčocha
Jinak už je to velmi jednoduché, stačí najít nabídky pro tuto službu ve vašem městě, zavolat na číslo a objednat si. Domluvíte si čas, pak nenápadně zaplatíte dohodnutou částku a předáte Mikuláši sladkosti a drobné dárečky, které chcete dětem dát. Mikuláš, čert a anděl u vás zazvoní, vy přivedete hodného nebo zlobivého potomka a ten se bude muset přiznat, zda byl hodný nebo naopak zlobil. Po domluvě můžete Mikuláši také sdělit, jak se dítko prohřešilo za uplynulý rok a jak by se chovat nemělo. S pomocí čerta to pak dítku vysvětlí a alespoň na chvíli by ho měli snad napravit. Většinou to funguje. A tak to zkuste letos i vy. Nenechávejte sladkosti jen v punčoše ne okně, ale objednejte dětem domů skutečné Mikuláše, čerty a andílky. Zážitek to bude určitě překrásný a nezapomenutelný pro všechny.