Mobilní telefon, jako nezbytnost

Důvodů proč vlastníme mobilní telefon je hned několik. Někdo ho používá k práci. Naopak jiní jako zábavu nebo focení na cestách. Je to věc, která nám umožňuje jak spojení se světem, tak i k ukládání určitých dat, které jsou pro nás důležité. Především nám slouží dnes a denně ke komunikaci se světem. Být neustále po ruce, když jste daleko od sebe. Spousta z nás si neumí představit, být bez telefonu. Už se to nebere jako nadstandard, ale spíše jako potřebná věc, bez které se neobejdeme. 

phone-4060860_960_720

JAKOU ZNAČKU PREFERUJEME

Výběr značky, je na každém z nás. Každý dává přednost té značce, na kterou je zvyklý. Pořád si ale myslím, že mezi nejpopulárnější telefon patří APPLE iPhone, který hlavně převládá u mladé generace. A co se týká mládeže, často se setkávám s tím, kdo nemá Apple, není v kurzu oblíbených lidí. Je jasné, že pokud si zvyknete na lepší telefon, nejdete níž k horšímu. 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ MOBILNÍ TELEFONY

 1. APPLE IPHONE

 2. SAMSUNG

 3. XIAOMI

 4. HUAWEI

 5. HONOR

ZNAČKY MOBILNÍCH TELEFONŮ

Apple iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei, Honor, LG, Google Pixel, Motorola, Oppo, Nokia, Lenovo, Alcatel, ZTE, BlackBerry, Asus, HTC, Aligator, Panasonic a další.

Uvidíme, jaké další značky mobilních telefonů se objeví na českém trhu.

sunset-in-the-phone-4700581_960_720

CO JE PRO NÁS DŮLEŽITÉ, PŘI VÝBĚRU TELEFONU?

 1. Hmotnost telefonu

 2. Rozměry telefonu

 3. Výkon procesoru

 4. Odolnost

 5. Fotoaparát

 6. Cena

 7. Výdrž baterie

 8. Velikost a rozlišení displeje

 9. Vnitřní kapacita

 10. Operační systém

 11. Vzhled

 12. Možnosti připojení

OČEKÁVÁNÍ OD MOBILNÍHO TELEFONU

V první řadě by si měl člověk ujasnit, k čemu chce telefon využívat. A dále podle parametrů si vybrat vhodný telefon. Očekáváme od něj, že bude plně funkční. To co je psáno o mobilním telefonu, bude i v reálu pravda. Měli bychom také vědět, zda chceme dotykový nebo tlačítkový telefon. A pokud ho budeme mít pouze jen na volání a sms, asi nebudeme potřebovat nějaký extra výkonný telefon. 

PROČ ČASTO MĚNÍME TELEFON?

Proč často měníme telefony, když jsou funkční, bez menší chybičky? Asi je to podle náročnosti každého z nás. Pokud mobil nejeví nějaké známky poškození, které má vliv na funkčnost, proč ho měníme? Na trh se dostal lepší, kvalitnější model. Třeba potřebujeme změnu. Další možností je, že chceme mít neustále nové telefony, protože nás ten pár měsíců starý prostě nebere. A kdo nemá nový, asi není in. Jinak měníme telefony, protože jsou rozbité.

CO BYCHOM DĚLALI BEZ MOBILNÍHO TELEFONU

Spousta z nás si to neumí představit. Už se to nebere jako nadstandard, ale spíše jako potřebná věc, bez které se neobejdeme. Ale neznamená to, že bychom bez něj nemohli žít. Být neustále po ruce, když jste daleko od sebe. Na závěr ale musím říct, že není podstatné jakou značku telefonu máte nebo jak je drahý. Záleží na tom, jestli splňuje to, co od něj očekáváte.