Jaké výhody přináší topení v podlaze

Že se teplo z podlahového topení rovnoměrněji šíří do prostoru, a že tím pádem také můžete za vytápění ušetřit, jsou známá fakta, o nichž se můžete dočíst v mnoha odborných i laicky pojatých zdrojích, včetně instalatérských firem instalatérů nonstop kanalizace-instalateri.cz, které je instalují a opravují. Je tomu skutečně tak, radiátory jsou totiž postavené výhřevnou plochou kolmo vůči podlaze, což znamená, že teplý vzduch odtud stoupá z poměrně úzkého koridoru vzhůru ke stropu, a teprve pak se odtud šíří dál. Podlahové topení si lze s trochou nadsázky představit jako velký radiátor, položený naplocho, takže se odtud snadno teplo rozšiřuje do okolního prostředí naráz, a navíc je teplo od nohou velmi příjemné, takže vám možná bude stačit vytápět místnost na nižší teplotu.

pes na koberci

Jaké jsou další přednosti tohoto řešení

Puzzle a deskové hry na podlaze – máte-li doma děti, ty budou na vyhřáté podlaze s oblibou skládat puzzle. V zásadě ale není podmínkou mít děti, abyste si i vy doma zahráli třeba s přáteli nějakou velkou deskovou hru nebo oblíbené „Člověče nezlob se“ na koberci, kde je víc místa na povalování se. Můžete si tu samozřejmě i lehnout, kdo vám v tom brání? Teplo od podlahy určitě ne.

žena na koberci

Cvičte doma – proč chodit do posilovny, kde je spousta dalších upocených individuí a mnohdy vydýchaný vzduch, když si můžete zacvičit doma, v pohodlí? Můžete na podlaze snáze provozovat jógu i posilovací cviky, a cvičební podložku můžete rozložit na vyhřáté dlaždice, které vás nebudou studit. Pamatujte však na dostatečné větrání a také na to, že lépe se cvičí tam, kde není přetopeno, tedy při teplotách kolem 19 stupňů Celsia.

Odložte bačkory a pantofle – a choďte doma více naboso a klidně i bez ponožek, protože topení v podlaze je dostatečně pro bosonohou chůzi komfortní. Chůze naboso je velmi zdravá a podporuje posilování podélné a příčné klenby, což zabraňuje tvorbě ploché nohy. A ploché nohy, to je velký problém zejména pro vaši páteř a klouby, a může vás to dovést až do stavu částečné invalidity.

Podobné příspěvky