Dovolená i s těmi nejmenšími

Cestování s malým dítětem je nelehká věc. Dokonce se to kvůli zdravotním rizikům ani nedoporučuje. Zejména pokud se jedná o novorozeně nebo batole. Let letadlem je téměř nemožný, autem taktéž tak na velké vzdálenosti… Jenže jak jinak byste se dostali do své oblíbené dovolenkové destinace? Nejšetrnějším způsobem jak cestovat s vašimi nejmenšími členy rodiny je vlakem. Ve vlacích na velké vzdálenosti máte své kupé, kde máte prostor sami pro sebe a dítě má prostor na pohyb nebo jiné aktivity. Cesta na dlouhé vzdálenosti vlakem může být opravdu pohodlná a plná zážitku.

 

děti

 

Nebo také můžete zakotvit někde po památkách Čech ve vašem okolí. Cesta autem je pouze kousek a můžete si s dítětem užít nádhery přírody kolem vás. Mnoho lidí zapomíná, že máme zde doma u nás v Čechách taková nádherná místa. Každý by nejraději jezdil až za hranice našeho státu, ale není to vždy úplně třeba. Pokud víte kam zavítat a máte kolem sebe dobrou partu lidí, nebo rodinu, uvidíte, že nasbíráte mnoho vzácných a nezapomenutelných vzpomínek, na která budete vzpomínat i za několik dalších let.

 

Při cestování s dítětem nezapomeňte mít s sebou všechny potřebné věci. Dostatek plenek, dostatek jídla a tak dále. Poté by mohl být těžké získat tyto věci někde na výletě v přírodě. To jsou pouze naše malá doporučení, kam byste se mohli s dítětem vydat. Ne každý rodič rád cestuje s malým dítkem kvůli několika pochopitelným důvodům. Když už se ale cestovat rozhodnete, zvažte rady, které jsme vám podali.

 

cesta lesem

 

Vy znáte své dítko nejlépe. Víte jaký je jeho zdravotní stav, nebo jak se chová, když je mimo domov. Je tedy pouze na vás jakožto na rodičích, jak se rozhodnete. Klidně můžete i několik let počkat s dovolenou, jestli vám to tedy osobně nevadí. Jsou rodiny, které jezdívají pravidelně. Jiné by se bez pořádné dovolené obešly.