Bez mobilu ani ránu

Vždycky jsem si řekla, že až budu mít mobil, tak bude v něčem dokonalý. Nechtěla jsem totiž jenom tak obyčejný mobil, který má každý druhý člověk. Chtěla jsem chytrý mobilní telefon. A musím říct, že v dnešní době chytrý mobilní telefon je naprosto nezbytný. Pamatuj si jeden případ, na které nikdy nezapomenu. Byla jsem v obchodě a nakupovala jsem obyčejné jídlo, jako každý den. A za mnou byl nějaký tatínek se svým malým synem. A musím říct, že jsem byla docela překvapená, když ten malý kluk vytáhl opravdu jeden z nejnovějších chytrých mobilních telefonů.

Mobil je už denní chleba.

Musím říct, že ten mobil mohl stát tak kolem dvaceti pěti tisíc korun. Byla jsem v šoku. Zatímco já, jsem měla úplně obyčejné mobil za pět tisíc korun, tak ten chlapeček, které by mohlo být tak pět let, už měl takovou novinku. A abych pravdu řekla, tak vůbec nechápu, k čemu tak drahý mobil je tomu chlapečkovi. Vždycky jsem si myslela, že takhle drahé mobily jsou pro ty, kteří se živí na vysoké úrovni, třeba jako manažer anebo ředitel firmy. Protože takové mobily se jim jistě hodí.

Mobil beru vážně.

Protože dneska mají tam různé kalendáře a taky upozornění. Ale co si takhle drahý mobilem dělá malý chlapeček? Vůbec jsem tomu nerozuměla a měla jsem je větší chuť se toho pána na to zeptat. Ale dodržela jsem své dekóru. Vůbec na nic jsem se neptala, ale vůbec mi to nedalo spát. Bohužel ale je to dopadlo tak, že chlapeček odešel a mobil mu spadl na zem. Ani nevím jak vy, ale já bych asi omdlela. A co jeho otec? Jen jeho tatínek mobil vzal do rukou dám ho do kapsy a šli pryč. A vůbec ho ani asi nezajímalo, že ten extra drahý mobil se možná rozbil. A bylo mi divné, že ani ten chlapec nějak nefňukal, že má nejspíš rozbitý mobil. Došlo mi, že je to asi hodně bohatí rodinka, která s i s tím asi hlavu neláme a raději koupá nový mobil. Podle mě je to špatná výchova.