Zábavou jsou i knihy

Každý bere jako zábavu něco jiného. Pro někoho to můžou být počítačové hry, pro někoho sport, vaření a pečení atd. Já se zde chci obrátit na lidi, kteří mají jako zábavu knihy. Pojďme se zaměřit na pár věcí ohledně knih. Dobrým tématem je knihovna. Pokud jste knihomol a přemýšlíte nad vlastním bydlením, ať už je to koupě bytu, pronájem bytu, koupě domu či postavení domu, tak vám tam nesmí chybět knihovna. Pak záleží na tom, zda máte místnost navíc, kde si udělat obrovskou knihovnu a svoje útočiště nebo zda dáte knihovnu jen do obýváku či ložnice. Knihovny mají různé tvary. Můžou to být klasické dlouhé police, menší regály nebo to může mít absolutně jiný tvar.

zábava

Tím myslím, že například fochy můžou být křivé, knihovna může být kulatá atd. Záleží i na velikosti knihovny. Pokud máte pár knih, tak si určitě nepořizujte malou knihovnu, i když vás to k tomu bude kvůli malému počtu knih svádět. Já osobně jsem měla málo knih, neměla jsem na ně čas, a nakonec to dopadlo tak, že jsem si našla skvělou stránku s levnými knihami a z jedné a půl police se mi staly čtyři plné police. Nikdy prostě nevíte, kdy budete mít chuť nakupovat knihy, kdy nějaké dostanete jako dar. Proto je dobré si pořídit o trochu větší knihovnu.

zábava

Dalším tématem pro knihomoly může být literární druh, žánr, literární směr či období, kdy autoři své knihy psali. Tím myslím, že někdo miluje více drama (divadelní hry), jako je například Pygmalion, Romeo a Julie, Hamlet, Lakomec. Jiní milují spíše epiku, která má děj. Někdo miluje poezii, protože se při ní uklidní, odpočine si. Z toho může vzejít, že si i nějakou báseň napíšete. Potom tu můžou být milovníci romantismu, naturalismu, osvícenství, buřičů, ztracené generace, magického realismu a milovníci jiných směrů. Pak tu jsou ti, kteří preferují například 2. světovou válku, knihy, ke kterým je i film. Někteří knihomolové mají rádi horory, červenou knihovnu, životopisy, fantasy atd.

Takových témat je pro knihomoly mnoho. Dokázali by si mezi sebou povídat hodiny a pořád by si měli o čem povídat. A to je na tom to krásné. Čtením si zlepšujete slovní zásobu i gramatiku. Je to zároveň koníček, zábava i učení.