Vyrazte do lázní a Wellness center

Právě v Německu je zdravotní turistika stále populárnější a přes víkendy se Wellness centra a lázně těší velké návštěvnosti. Víkendová relaxace je skvělý způsob, jak si odpočinout od všech stresů, strastí a starostí reálného světa. Češi se také začali objevovat v českých lázeňských městečcích i přes víkendy mimo letí sezonu, avšak nejen tuzemský trh s Wellness centry roste.
ubud bali lázně
V sousedním Německu jsou lázně často modernější, větší a přístupnější než u nás, proto se dá očekávat, že Češi budou jezdit na víkendy i zde, a nejen Češi. Mnoho Evropanů se sjíždí do Německých lázní a Wellness center a beauty hotelů, kterých jsou po celém Německu stovky.
Jak si vybrat, do jakých lázní zajet? Máme pro vás několik tipů.

–          Termální prameny
Lázeňství provozují už 150 let v Bad Nauheimu. Jejich termální prameny tu léčí snad nejdéle v celém Německu, proto také mají výbornou pověst. Mají účinné medicínské terapie, využívají solanky a zaměřují se převážně na léčbu nervových a srdečních chorob. Kdyby vás termály přestaly bavit, určitě vyzkoušejte také minerálovou terapii, která probíhá ve vápenatých jeskyních. Jistě to bude neopakovatelný zážitek.

–          Klima moře s talasoterapií
Německé ostrovy jsou lákadlem pro turisty i v zimní sezoně. Proč? Pro mořský vzduch, který má blahodárné účinky, jak vám potvrdí místní lázně a Wellness centra. Léčí se zde převážně dýchací ústrojí a kůže. Ostrov Nordeney se může pyšnit nejstaršími lázněmi na pobřeží Severního moře, které se specializují na talasoterapii. Procházky po pláži a výhled na nekonečné moře vám udělají dobře.
masážní terapie
–          Kneippovy lázně
V Saském Švýcarsku probíhají nejslavnější vodoléčby. Aby ne, Bad Schandau jsou jedničkou ve svém oboru. Ale nenechte se zmást, není to jediná specialita německých lázní. Zkombinujte si výlet do Wellness hotelu také s návštěvou Saského Švýcarska. Projděte se mezi skalami, nadýchejte se čerstvého vzduchu a pak si večer zalezte do horkých lázní, či si nechte namasírovat celé tělo. To je teprve balzám na tělo a na duši.

–          Kombinovaná dovolená
Pokud vás nebaví jet do Německa jet jenom kvůli zábalům a polehávání  na různých lehátkách na procedurách, určitě vám bude vyhovovat lázeňské město Willingen, které se nachází v pohoří Sauerland ve Vestfálsku. Kromě rozmanité nabídky procedur je celá oblast prošpikovaná cyklostezkami.