INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ

Většina lidí si už ani nedovede představit chodit s každým příkazem k úhradě do banky, internetové bankovnictví má k dispozici každá banka a jeho zřízení je záležitostí několika minut.

Většina bank už ho v dnešní době ke zřízení účtu nabízí zdarma, najdete tam i výpisy z účtu, odpadne Vám tím i poplatek za zasílání výpisu poštou.
Navíc k používání internetového bankovnictví toho moc nepotřebujete, stačí Vám počítač, připojení k internetu a jakýkoliv internetový prohlížeč. Nepotřebujete k tomu jeden a ten samý počítač, spojení s bankou můžete navázat z jakéhokoliv, např. z práce. Můžete navázat spojení s bankou samozřejmě i přes tablet, notebook a telefon, pokud v něm máte nainstalovaný internetový prohlížeč.

Jak vlastně internetové bankovnictví funguje?
–        používání je velmi jednoduché, stačí Vám přístupové jméno a heslo, které si stanovíte sami a můžete hned provádět operace na účtu, většina bank má u internetového bankovnictví i návod, takže se není čeho bát
A co Vám vlastně internetové bankovnictví umožní?
–        v první řadě čas chozením do banky, když to není nezbytně nutné
–        můžete zadávat, rušit, měnit atd. příkazy k úhradě, trvalé příkazy, tuhle možnost mají všechny banky, i ty, které v internetovém bankovnictví umožňují jen základní operace
–        některé banky umožňují i zahraniční platby
–        v některých zase mají důmyslný systém přístupu do banky, kde můžete provést téměř jakoukoli operaci

Samozřejmostí je bezpečnost, banky jí mají zpravidla zajištěnou PIN kódem, který Vám následně vygeneruje přístupový kód, ve většině případů to bývá na Vaše telefonní číslo.

Pokud ho ještě nemáte, věřte, že není čeho se obávat, zapomeňte na složenky, zbytečné chození do banky a neváhejte si u své banky zřídit INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ, ušetříte si tím nejen čas, ale i peníze, poplatky, pokud vůbec nějaké banka požaduje, jsou nižší za jakoukoliv operaci, kterou přes internetové bankovnictví uděláte.