Podzim – čas na knihu

Ano, spánek je důležitý, protože nás posiluje. Využijme proto volné chvíle pošmourných podzimních dní ke čtení a k dobrému spánku. Uvařme si třeba čaj s medem a citrónem, zahrabejme se do peřin a vstupme do světa fantazie… Do dob dávno minulých nebo přítomných – to je jedno. Hlavně, že nebudeme sami. Hrdinové příběhů knížek nás zvou, tedy pojďme dál.

 

jezek_v_listi

Uvidíte, jak se vám po takovém počtení začnou oči samy zavírat a bude se vám pak spát jako v bavlnce. S tichým dozněním příběhu…

Samozřejmě není nad opravdovou knihu, ze které pomalu cítíte les. Ten nádherný pás stromů, jež majestátně nad námi stojí a střeží naše kroky. Jehličí, listí, kůra stromů, mechy a kapradí, studánky, říčky, houby voní a my se noříme do té svěží vůně. Klidně i strom obejmeme a zasníme se až k nebi, ke slunci, ke hvězdám. Protože tam cítíme lásku, energii tak lehkou a zároveň silnou, že jsme rázem silnější a bohatší. Tedy knihu z papíru nelze nahradit.

Při troše fantazie však můžeme číst pěkný, poutavý příběh, román i na podsvětleném tabletu nebo na monitoru počítače. Představme si třeba, že je to světlo světlušek, které nám svítí na cestu a nedá nám zabloudit. Hned po přečtení usneme jako broučci v orosené trávě. A měsíc s hvězdami možná budou ve vyprávění tiše pokračovat i ve snu. Co my víme.

cteni_knihy

Na internetu lze nalézt online výběr elektronických knih (e-knihy), které se dají za poplatek, ale některé i zdarma stáhnout. Každý si určitě vybere to své, co ho zajímá, co se mu líbí – podle oblíbeného autora, žánru… Nečetli jste povinnou četbu ve škole? Neuděláte chybu, když se do čtení pustíte po letech. Zjistíte, že klasická literatura vás zaujme natolik, že se od stránek nebudete chtít odtrhnout. Například Babička od Boženy Němcové, Dášeňka čili život štěněte od Karla Čapka – s jeho ilustracemi a fotografiemi. Krásné čtení, snění a hodně nabraných sil!