Malou nebo velkou rodinu?

Většinou o velikosti rodiny začneme uvažovat už v mládí. Občas se v myšlenkách přeneseme do budoucnosti a snažíme si představovat svůj život za pár let. Někdo děti nechce vůbec a jiný by je nejradši měl co nejdřív. Ženy, které nemohou mít děti mohou uvažovat o adopci. V dnešní době je to úplně normální. Ty, které děti mít mohou si většinou plánují jedno nebo dvě. Existuje i mnoho jiných dívek, které chtějí mít velkou rodinu už dlouho. Za velkou rodinu můžeme považovat domácnost, ve které jsou více, jak dva potomci.
focení rodinky
Jestliže budete mít v plánu pouze jedno, tak ušetříte finance a budete jen dva až tři roky na mateřské dovolené. Na mateřskou dovolenou může jít jak matka, tak otec. Záleží na tom, kdo se rozhodne budovat dál kariéru. Když bude otec na mateřské, neměla by to společnost považovat jako neschopnost matky. Jak se rodina rozhodne žít je pouze na nich. Jedináček potřebuje více pozornosti.
botičky v rukou
Musíte si s ním hrát, brát ho za jinými dětmi, aby si zvykl ve společnosti jiných dětí. Výhodou je, že pokud chcete, tak ho můžete vzdělávat doma. Budete na něj mít dostatek času a nebude Vás rozptylovat další potomek. Více členů v domácnosti Vám zabere více času a nervů. Ale velká rodina je krásná. Zvládat jí můžete i s pomocí chůvy/slečny na hlídání. Předem byste měli být finančně zajištění, jelikož větší množství lidí zahrnuje více rizik a větší náklady.
ruce kolem nožiček
Zvládnout se to dá i s menším rozpočtem, pouze musíte šetřit. Dalším zamyšlením je doprava. K přepravě více lidí je zapotřebí více prostoru. Pokud vlastníte automobil, měl by být větších rozměrů, aby se sem všichni vešli. Doma by neměli být všichni stísnění v jednom pokoji. Bude potřeba mít větší byt/dům. Pokud máte byt/dům menší, tak se to dá také zvládnout. Jen si budete muset zvyknout na stísněné prostory. Je dost možné, že v místnosti nebudete nikdy samostatně. Rozhodnutí je však na každém páru . Předem by se měli vždy domluvit na počtu budoucích potomků.