Kvalitní postel by neměla chybět nikomu z nás – jak ji vybírat a na co se zaměřit

Postel je nejdůležitějším kouskem nábytku v každé domácnosti. Díky kvalitní posteli si můžeme dopřát zdravý a kvalitní spánek. Jak je vybírat?

Kvalitní postel by neměla chybět nikomu z nás – jak ji vybírat a na co se zaměřit

Vybrat si skutečně kvalitní postel, která něco vydrží, může být těžší, než se zdá. I když si myslíme, že vybíráme správně, později se ukáže, že postel jen hezky vypadala ale materiál, ze kterého je vyrobena těžce pokulhává za standardem kvality. To se stává poměrně často, ale pokud víte, na co se při výběru zaměřit, můžete se tomu vyhnout. Na postel by si každý z nás měl klást ty nejvyšší nároky. Spánek je pro naše tělo nezbytně důležitý, a pokud spíme na nekvalitní posteli a matraci, můžeme si přivodit řadu zdravotních problémů. Jak tedy vhodnou postel vybrat a na co se musíte vždy zaměřit jako první?

pexels-photo-1454806

Materiál v hlavní roli

Nejdůležitější roli při výběru postele hraje materiál. Ten vybírejte vždy co nejkvalitnější a nejpevnější. Tím je rozhodně masiv a navíc se jedná o přírodní materiál. Taková postel vám vydrží skutečně dlouho, nebudete se muset obávat poškození, vrzání či oděrek. Dřevo je pevný materiál, který se stane tou nejlepší oporou během spánku. Záleží hodně i na tvrdosti dřeva, ze kterého je postel vyrobena. Masivní postele se totiž vyrábějí hned z několika druhů dřeva, přičemž nejkvalitnější a nejtvrdší je dřevo bukové. Borovicové postele se pak nejvíce využívají pro to, že jsou poměrně dost pevné – jde o střední tvrdost a jsou cenově velmi přijatelné. Nejméně kvalitní a tedy i nejměkčí jsou pak postele smrkové.

pexels-photo-1841636

Komfort nade vše

Při výběru postele je potřeba zohlednit také další aspekty. Ruku v ruce s kvalitní postelí by měla jít i kvalitní matrace – tato dvojice vám skutečně může zaručit kvalitní spánek, který vás dobije energií. Bolavé záda nebo únava, kterou začínáme pociťovat již během dopoledne – tohle všechno značí, že špatně spíme a s tím je potřeba něco udělat. Dalším důležitou věcí během spánku je prostor. Spíte na posteli, na které se sotva otočíte? Pak se jistě moc dobře nevyspíte. Postel 100×200 je výborným řešením pro všechny, kteří se chtějí vyspat jako králové na prostorné posteli.

Užívejte si spánek každou noc na maximum.

Podobné příspěvky