Vhodný způsob, jak udržet vodu čistou

Koupě bazénu na zahradu už dávno nemusí být takovou velkou finanční zátěží. Existují totiž mimo jiné i nadzemní modely, které jsou cenově velice zajímavé.

Vhodný způsob, jak udržet vodu čistou

Asi každému je jasné, že majitelé zahrad mají před lidmi, co zahrady nemají, jednu velkou výhodu. Disponují totiž pláckem, který mohou využívat k mnoha věcem, a to nejen k pěstování zeleniny, ovoce, případně okrasných rostlin. Zahrada může fungovat i jako malé koupaliště. Není problém i na menším pozemku vybudovat docela hezký použitelný bazén. V případě, že budete toužit po klasickém zapuštěném modelu ale počítejte s vyššími náklady a také nutností stavebních prací. Pokud to není nic pro vás, nemusíte na svůj sen vlastnit větší koupací plochu hned rezignovat. Prostě si pořiďte nadzemní bazén.

Bazén před domem

Ty nejsou ani zdaleka tak drahé, jako tradiční vodní plochy, i když mají také pár negativ. Nižší cena je vykoupena menším objemem, takže si moc nezaplavete. Pro někoho může být silné negativum i fakt, že bazén ční do výšky, a tudíž může narušovat kouzlo zahrady. Jsou-li to však pro vás maličkosti, klidně do něj jděte. Vyplatí se to.

Ovšem nečekejte, že po koupi bazénu budete mít klid a budete se jen celé dny čvachtat na zahradě. Tak jednoduché to přeci jen není. Mimo jiné je důležité také zajistit kvalitu vody. Ta by měla být více než dostatečná. K tomuto účelu slouží různé nezbytné doplňky, jakými jsou chemické preparáty jako chlór, kyslík nebo mořská sůl. Ty dokáží na chemické úrovni ovlivnit vodu natolik, že bude dlouhodobě použitelná ke koupání. Nejedná se však o jediné bazénové doplňky, se kterými tohoto efektu můžete dosáhnout.

Plavání

Chrání před nečistotami

Stejně důležité je ochránit vodu před pevnými nečistotami. To se při běžném provozu moc dělat nedá, ale minimálně na noc je možné využít speciální solární plachtu chlorito.cz, kterou stačí před plochu bazénu navléct. V případě, že využijete plachtu i přes den, dočkáte se příjemného bonusu, a sice ohřátí vodní hladiny. Nečekejte nic extra, ale s trochou snahy a štěstí se vám může voda v bazénu přes poledne ohřát hned o několik stupňů.

Podobné příspěvky