Teplákům na gumu už odzvonilo

Doby, kdy stačilo na sebe navléknout na nějakou sportovní akci tepláky (nejlépe s gumičkou pod chodidlo), už jsou dávno pryč. Nejen, že by člověk vypadal, jako by přišel z minulého století, ale také by rozhodně nemohl hovořit o nějakém pohodlí.

kolo

· Dnes je doba termoprádla a funkčního oblečení.
Úkolem oblečení CRAFT je, aby měl sportovec pocit, že toho má na sobě opravdu málo, a přitom mu bylo dostatečně teplo. Funkční prádlo má jednu velkou výhodu – není univerzální. Jakmile se nějaká věc dá použít multifunkčně, většinou jsou její funkce mírně omezené. Je tedy nejlepší vybrat si oblečení přesně podle toho, který sport budeme provozovat. Právě tuto podmínku splňuje oblečení craft, které je vyráběno v sadách pro

– běžecké lyžování
– běh
– cyklistiku.

UŽ ŽÁDNÁ STUDENÁ ZÁDA
Funkční oblečení je vyráběno ve třech vrstvách, které jsou připravené ochránit svého nositele před nepříznivými povětrnostními podmínkami i vysoké zátěži.
§ První vrstva– jelikož je tělu nejblíže, musí dobře odvádět vlhkost. Proto se někdy nazývá „sací“.
– Určitě každý zažil ten nepříjemný pocit, kdy mu následkem zpocení zvlhlo oblečení a následně nepříjemně studilo.
– Tak na tento pocit můžete klidně zapomenout.
– Termoprádlo se vyrábí ve syntetických vláken, proto vlhkost nevtahují do sebe, ale pošlou ji další vrstvě.
– Ta se postará o to, aby se pot rychle odpařil.

lyžařka

I PŘI SPORTU VÁM TO BUDE SLUŠET
Firmy vyrábějící funkční prádlo mají na zřeteli ještě jednu důležitou věc. Nikdo nechce nosit žádnou uniformu. A to i v případě, že si půjde třeba jen rekreačně zaběhat. Proto se oblečení vyrábí v moderním designu. Moderní je hlavně v tom, že si vybere příslušník každé věkové skupiny. Výběr funkčního oblečení prostě není limitován vůbec ničím.
§ Oblečení CRAFT není ale určeno pouze pro sportovní aktivity.
§ Je vhodné i na běžné nošení.

Podobné příspěvky