Skvělý pes do každé rodiny

Na světě existují stovky psích plemen, což ale neznamená, že jsou všechna vhodná do jakýchkoliv rukou a podmínek. Každé psí plemeno je něčím specifické a s tím by lidé měli přistupovat k výběru psa. Je důležité vybírat psa rozumem, protože jedině tak vyberete psa, který opravdu bude do vaší rodiny vhodný. Musíte si nejprve uvědomit, jestli potřebujete psa ven na hlídání a nebo jestli chcete gaučového povaleče. Vybrat psa podle povahy je nutné, protože jinak si můžete zadělat na pořádný problém.

akita inu

Vhodný pes = žádné problémy?
Zejeme lidé s malými dětmi by měli vybírat psa s klidnou a nekonfliktní povahou. Také je potřeba si uvědomit že při dětech nebudete mít na psa nejspíš tolik času kolik byste chtěli, takže je potřeba volit psa nenáročného. Jestli děti nemáte, můžete si vybrat i náročnějšího psa, který potřebuje několik hodin pohybu denně, ale musíte zvážit, zda děti nebudete chtít v budoucnu, protože ps není závazek na rok, ale často na více než 10 let. Pak je otázka jestli chcete adoptovat psa z útulku a nebo jestli dáte přednost štěněti. Adopci zvažujte spíše s většími dětmi a nebo bez nich pokud půjde o dospělého psa, protože nikdy nevíte čím si pes z útulku prošel.

akita v trávě

Velice dobrým psem je akita inu štěně, protože si ho vychováte od malička. Akita je skvělý pes do rodin s dětmi. Vyznačuje se skvělou povahou, a proto ji najdete v tolika rodinách. Je nekonfliktní, přátelská, ale svoji rodinu si ohlídat umí. Skvělé je také to, že po vás nebude chtít hodinové procházky – stačí jí se proběhnout okolo domu.

Bojíte se srsti?
Část lidí má obavy z pořízení psa s dlouhými chlupy, ale u akity se bát nemusíte, protože její srst je samočistící. Navzdory délce srsti nevyžaduje časté vyčesávání a nemusíte se bát ani aktivit, zabaví se často sama. A nezapomínejte že koupě psa by měla probíhat jen v chovatelské stanici.

Podobné příspěvky