Oplotit si svůj vlastní pozemek je naprostou samozřejmostí. Obyvatelé domu ploty chrání nejen před nezvanými návštěvníky, ale i před nechtěnými zraky kolemjdoucích. Zkrátka, čím vyšší, pevnější a kvalitnější plot máte, tím je to lepší.

dřevěný plot

Z tohoto pohledu jsou asi nejoblíbenější betonové ploty Montazmpc. Proč? No zkrátka protože splňují všechny nejčastější požadavky. Tento typ plotů je vysoce kvalitní a bytelný. Taktéž ochrání vaše soukromí. Nehledě na to, že se nejedná ani o drahou variantu. Jedinou nevýhodou tohoto typu je fakt, že v mnoha případech nejsou moc hezké. Jedná se o betonové kvádry naskládané na sebe. Mnoha lidem se tak vůbec nelíbí. Pokud by se i pro vás vzhled stal hlavní překážkou proč si betonový plot nepořizovat, nevěště hlavu. Pokud se koupíte břečťan, nebo jinou popínavou rostlinu a necháte si jim plot porůst, konečným výsledkem budete opravdu nadšeni. Břečťan z obyčejného betonového kusu udělá útulný plot.

železný plot

Další velmi oblíbenou variantou jsou klasické drátěné ploty. Ty jsou sice levnější, nežli předešlý typ, nicméně jsou taktéž méně kvalitní. Nevýhodou je i fakt, že neuchrání vaše soukromí. Tento nedostatek většina lidí řečí tím, že si na plot pověsí různé sítě. Ti, kteří chtějí ještě hezčí variantu, si kolem plotu vysází živý plot.

Živé ploty vypadají opravdu krásně, nicméně mají řadu nevýhod. Pro nezvané hosty není problém je zneškodnit. Navíc pokud máte na zahradě psa, často vám živý plot zničí dřív, než stihne vyrůst. Obecně doba růstu keřů se považuje za velkou nevýhodou tohoto typu. Navíc se o keře musíte neustále starat – zalévat je a stříhat. Ovšem pokud jste ochotni tohle všechno podstoupit, určitě budete se živým plotem nadmíru spokojeni.

Zkrátka, každý typ má své výhody i nevýhody. To pro jaký typ es rozhodnete, záleží jen na vás, vašem vkusu a možnostech.

Podobné příspěvky