Nalepovací obálky chrání průvodky k balíkům před náhodným otevřením

Velkoobjemové zásilky na paletách se dnes prakticky neobejdou bez kvalitního značení na bocích přepravních bloků, které putují v kontejnerech napříč kontinenty. Každé pečlivě zabalené zboží, zpravidla převázané plastovou fólií, musí být označeno tak, aby bylo jednoznačně a jasně zřetelně dáno, odkud a kam zboží směřuje.
regály ve skladu.jpg
Při přepravě rozhoduje zejména rychlost transportu, počítá se tudíž každá minuta, a to včetně balicího procesu. Představa, že bude někdo obcházet stovky balíků s papírovými štítky, popisovat je a přelepovat průhlednou lepicí páskou v několika vrstvách, je prakticky vyloučena. V této fázi nastupuje plastová nalepovací obálka. Bezpečně dosedne lepicí vrstvou na jakýkoliv povrch (dřevo, plast, papír, kov). Přední strana obálky je průhledná a po vložení dokumentu (faktury, dodacího listu, průvodky s adresou a názvem zboží) se uzavře a tím je chráněna před náhodným otevíráním. Každé násilné poškození obálky je okamžitě patrné, a může být důvodem k reklamaci.

České e-shopy je používají běžně

S průhlednými nalepovacími obálkami běžně přichází do styku zákazníci, kteří objednávají zboží pře e-shop. Majitelé internetových obchodů a všechny přepravní služby tento způsob značení výrobků a odesílání faktur využívají naprosto cíleně – veškerou dokumentaci jednoduše do obálky vloží, samolepicí vrstva přilne na podklad, zajistí naprostou diskrétnost a celý proces balení se tímto nesmírně urychlí.
převoz balíků.jpg

Ekologické materiály biologicky rozložitelné

Obálky se vyrábí z recyklovatelného materiálu a jednou z variant jsou tzv. ekologické transportní fólie. Tento produkt má velmi krátký poločas rozpadu, a v přírodě se pouhým působením vzdušné vlhkosti začne rozkládat již po několika letech. Výrobci většinou uvádí dobu použitelnosti přibližně 24 měsíců. Označují se mezinárodní symbolikou např. C4 –EKO (podle formátu plastové fólie C4 nebo F6 apod.)

Podobné příspěvky