Med a jeho alternativy užití

Med se těší značné oblibě. Med však nepředstavuje jen zdravější formu slazení či namazaný na chleba jako vhodná alternativa snídaně. Mnozí si zajisté pamatují med s teplým mlékem před spaním. Toto tekuté zlato má efekt přírodního léku. Disponuje význačnými účinky.

včela

Druhy medu

Pro vaši lepší přehlednost. Až si půjdete zakoupit med pro jeho blahodárné účinky aneb jak se orientovat. Med je květový nebo lesní. Oba typy medu jsou samozřejmě zásluhou včel. Avšak ideální je zakoupení medu přímo od včelaře. Domácí med je nepřekonatelný, a to nejen v rámci léčivých účinků.

Co vše je ukryto v medu?

Není divu, že je med považován za velmi silné a účinné přírodní antibiotikum. Med obsahuje vitamíny z řady – A, B1, B2, B6, B12, C, D, E i K, dále aminokyseliny, bílkoviny, éterické oleje, enzymy, minerální látky – draslík, fosfor, vápník, sodík, železo i hořčík. Pro svou bohatost v rámci význačných látek, je tak med využíván nejen ke vnitřnímu užití.

Med a jeho cenné účinky

· posiluje obranyschopnost lidského organismu,
· prevence proti nachlazení, chřipkovému onemocnění i ochrana před civilizačními chorobami,
· čistí tělo – zbavení těla od toxinů i volných škodlivých radikálů,
· pomocník při kožních problémech – vyrážka, omrzlina, popálenina apod.,
· pomáhá při léčbě dýchacích cest,
· likviduje bakterie,
· má vliv na zlepšení funkce vnitřních orgánů,
· reguluje krevní tlak,
· rozšiřuje i čistí cévy,
· nápomocný při problému s nespavostí,
· eliminuje nervové vypětí a stres,
· pozitivní efekt v případě léčení žaludečních vředů,
· má pozitivní vliv na trávení,
· prospěšnost v boji s artritidou,
· odstraňuje zápach z úst,
· pokožce dodá hydrataci.
med


Med v kosmetice

Pro své hydratační a blahodárné účinky je značně oblíbený i v kosmetice. Poradí si s problematickou pletí. Hojně je používán s ostatními přísadami, kdy prokazuje účinnou službu coby přírodní pleťová maska. Na popraskané a suché rty neexistuje efektivnější a rychlejší způsob – pomazat rty medem. Okamžitý výsledek bude hovořit za vše. Poradí si i v případě vyrážky či pupínku po bodnutí hmyzem, neboť má dezinfekční účinek.

Med by neměl chybět v žádné domácnosti.