Kotvičník zemní nejen pro zvýšení hladiny testosteronu


Kotvičník zemní je bylina, která se přirozeně vyskytuje v teplých oblastech jihovýchodní Asie, najdete ji v Indii, v Japonsku, v Číně a v dalších okolních státech. Tam se také stala součástí lidové medicíny na základě zkušeností při užívání všech částí této poměrně nenápadné byliny se žlutými kvítky.

dívka s rukou na ústech

S kotvičníkem se můžete setkat pod poměrně rozšířeným latinským názvem „Tribullus terrestris“, v současné společnosti se ujal i pod přezdívkou „rostlinná či bylinná Viagra“. Na rozdíl od chemických látek obsažených v modré pilulce, které sice zvýší hladinu testosteronu, ale nepřirozeným způsobem, kdy mohou rozkolísat hormonální rovnováhu, působí bylinná terapie komplexně jako podpůrný prostředek. Obecně je bylinná léčba i preventivní užívání vždy jemnější, vyváženější a také bez vedlejších účinků, zatímco s léčivy vyráběnými synteticky vždy podstupujete určité riziko.

Užíváte-li bylinky rozumně a podle doporučení, jsou naprosto bezpečné.

Sexuální apetit

Chuť na milování ovlivňuje nejen psychika, ale svůj významný vliv má i dostatek hormonálních podnětů. U mužů jde zejména o zvýšení testosteronu, resp. dosažení přirozené hormonální rovnováhy. A kotvičník účinky na ženy? Těm přispívá tato bylinka k produkci estrogenů, což má svůj důležitý význam i v období ženského přechodu. Obecně jde však o celkovou harmonizaci organismu, přičemž tyto vlastnosti jsou připisovány i dalším bylinkám, jako je např. Ženšen či Ashwagandha.

ležící žena

Pravidelným užíváním malých dávek bylinného přípravku s tímto afrodiziakem může kromě posílení chuti na sexuální hrátky dojít ke zlepšení nervozity a reakcí na stresové podněty, příznivý vliv je znám i u chorob prostaty a nedostatku životaschopných spermií. Ženám pomáhá s regulací nadměrné hmotnosti, která bývá obvyklým průvodcem období klimaktéria, a zároveň zlepšuje psychické stavy úzkostí a výkyvů nálad.

Podobné příspěvky