Jak se vyznat v menstruačních pomůckách

Pojďme se tedy do zdánlivě složitého světa tamponů, vložek, menstruačních kalhotek a kalíšků ponořit podrobněji. Každá z těchto pomůcek má své výhody, ale samozřejmě také určitý počet nevýhod. Zkuste si tedy přečíst tento krátký souhrn a třeba díky němu změníte svůj pohled na celé náročné období menstruačního krvácení. Bolest a rychlé střídání nálad, které vás v tomto čase možná provází, sice nejspíš neodstraníte, pohodlí je ale také důležité a může mít na vaši náladu a zdravotní stav patrný vliv.

hromádka menstruačních vložek

Klasika v podobě vložek

Kdo by neznal obyčejné menstruační vložky? Ženy si získaly svou jednoduchou aplikací, dobrou savostí a výběrem z mnoha značek, typů i tvarů. Na trhu se pohybují snad nejdelší dobu, jsou snadno dostupné a cena jednoho balení není nikterak vysoká. Nevýhodou u těchto pomůcek je ale nutná častá výměna a neustálé dokupování dalších a dalších balení, stejně jako pro některé ženy silně vnímaná nepohodlnost při jejich nošení.

Tampony pro aktivní ženy

Mladá generace dnes již častěji, než vložky volí tampony, a to nejen kvůli aktivnímu způsobu života, kterým žije. Na rozdíl od vložek, s tamponem můžete s čistým svědomím vyrazit sportovat a nemusíte se bát, že se krev dostane tam, kam nechcete. Pro některé ženy ale stále složitá a nebezpečně vnímaná aplikace je důvodem, proč ne všechny se rozhodnou sáhnout po této pomůcce.

bolest v podbřišku

Moderní kalíšek a kalhotky

Menstruační kalhotky ani kalíšek se na trhu rozhodně nepohybují tak dlouho, jako předchozí dvě zmiňované pomůcky. Z ekologického hlediska jsou na tom nejlépe, stačí vám v několika kusech a vydrží dlouho. Pořizovací cena menstruačních kalhotek myfemini.cz je sice vyšší, ale jejich koupě do budoucna se vám vyplatí. Uvidíte, že se vám podaří najít pro vás tu správnou pomůcku, i když to možná bude chvíli trvat.

Podobné příspěvky