Jak na prodej domu

Prodej nemovitosti je vždy velká věc, a výsledná cena, za jakou nemovitost prodáte, se odráží v mnoha faktorech. Chcete-li nemovitost prodat co nejlépe, je třeba se i trochu snažit.

Cena nemovitosti

Než se rozhodnete prodat svoji nemovitost, je potřeba nechat udělat cenový odhad. Oceňování pozemku Posudkyostrava.cz vykonávají specializovaní pracovníci firem, které se zabývají odhadní cenou. Tu pak určuje lokalita, velikost pozemku, rozloha obytné části, stav nemovitosti, a mnoho dalších faktorů. Odhadní cena však není cenou prodejní, která se už určuje trošku jinak. Víceméně si ji můžete určit sami, avšak je třeba počítat s tím, že čím je cena vyšší, tím déle bude trvat, než se najde zájemce. Záleží tedy i na tom, jak moc na to spěcháte. Koneckonců, cenu můžete vždy snížit.

klíč na knize

Jak navýšit cenu?

V čím lepší kondici nemovitost je, tím víc za ni budou zájemci ochotni zaplatit. Cenu nemovitosti tak můžete navýšit různými drobnými opravami, díky kterým bude působit hodnotněji, či také dobrou prezentací, za kterou obvykle odpovídá realitní kancelář.

Prezentace

Obvykle první prezentace nemovitosti probíhá na internetu, tedy popisem a fotografiemi. Chcete-li, aby fotografie působily co nejlépe, není od věci si pozvat profesionálního fotografa, nebo také investovat do služeb designéra, který místnosti ve vašem domě může pro fotografické, či prodejní účely zatraktivnit. Interiér, ve kterém je nepořádek, také nepůsobí zrovna lákavě, a tak není od věci pozvat profesionální úklidovou firmu, která vše naleští, a uklidí tak, aby byl interiér jako ze škatulky.

dům na louce

Výhody

Kromě stavu nemovitosti však potencionální zájemce zajímají i jiné věci, takzvané výhody. K nim patří garáž, či parkovací místo, dostupnost obchodů, škol, či školek, také lékařů, a dalších služeb. Druh vytápění, vodovodní přípojka, ale také další pozemek, jako je zahrada atd.

Podobné příspěvky