Co čeká školáky v letošním školním roce?

I když nový školní rok teprve začal, určitě se již většina žáků a studentů těší na prázdniny. Pochopitelně, že na ty letní nejvíce, ale do těch je zatím ještě celých deset měsíců. Jak bude, zejména co se prázdnin týče, organizován aktuální školní rok 2017/2018?
zakroužkovaný datum
Na jaké volno a kdy se mohou děti těšit?
První pololetí tohoto školního roku bude trvat do 31. ledna 2018. V tento den obdrží žáci pololetní vysvědčení. Než se však takto stane, čeká je spousta strávených dní ve školních lavicích, probrání hromady nové látky, napsání několika písemných prací a určitě také pár krušných minut při zkoušení u tabule.
školačka s blokem
Aby to však nebylo tak kruté, mohou se už v prvním pololetí těšit na prázdniny a to nejprve podzimní, které budou ve čtvrtek 26. října a v pátek 27. října. O měsíc dříve se ještě můžou těšit na sváteční pátek 28. září, čímž si prodlouží víkend. Státní svátek 17. listopadu připadá letos rovněž na pátek. Nejedná se v těchto případech o prázdniny, ale každé volno se počítá.
Vánoční prázdninyzačnou sobotou 23. prosince a návrat do školních lavic po nejkrásnějších svátcích v roce bude děti čekat ve středu 3. ledna 2018.
Po náročném konci pololetí a rozdání vysvědčení se mohou děti a studenti těšit na jednodenní pololetní prázdniny, které připadnou na pátek 2. února 2018.
Jarní prázdniny, které trvají jeden týden, jsou rozděleny dle okresů. Budou se postupně střídat od 5. února do 18. března. Konkrétní termín lze zjistit na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Svátky jara oslaví děti a studenti během velikonočních prázdnin, které v letošním školním roce budou od čtvrtka 29. března do pátku 30. března. Na tyto prázdniny ještě navazuje velikonoční pondělí a to 2. dubna.
tabule ve třídě
Státní svátky 1. a 8. května připadnou na úterý a dětem jistě udělají radost.
Závěr školního roku už je v tuto dobu více v dohlednu. Po finiši s uzavíráním známek se už mohou žáci a studenti těšit na hlavní, tedy letní prázdniny, které započnou předáním vysvědčení v pátek 29. června. Oficiálně tedy budou letní prázdniny trvat od pondělí 2. července do pátku 31. srpna 2018. Následující školní rok začne v pondělí 3. září 2018.