Lifestyle

Vhodné šaty pro společenské události

Posted On
Posted By

Musíte vědět, že každý typ společenské události má svůj vlastní dress code.

Jde o soubor všech pravidel, která rozhodují o tom, zda jsou šaty do společnosti pro tento typ příležitosti vhodné či nikoli.

Jak se oblékat na obřady

Ceremonie jsou formální oslavy, při nichž je striktně vyžadován elegantní a sofistikovaný oděv. Jde například o svatby, křty, promoce.

Svoji volbu společenských šatů musíte přizpůsobit i počasí a místu, kde se bude akce konat.

Za dobrého počasí je vhodné světlé oblečení a jasné barvy. Výstřih šatů je třeba přizpůsobit místu. Kostel má například střízlivější normy v oblékání. Někdy je dokonce vhodné šaty doplnit pašmínou přehozenou přes ramena. V případě deště nebo chladu myslete na možnost se poodhalit nebo naopak zahalit.

Pro tyto události je vždy vhodné nosit elegantní oblečení s vypracovanými detaily. Dále platí jasná pravidla pro svatby. Bílá je barva nevěsty, volte tedy společenské šaty v jiné barvě. Nejsou vhodné ani příliš výrazné barvy, které poutají pozornost. Vhodná je například světlá růžová, žlutá v jakémkoli odstínu, šaty s jemným potiskem.

společenské šaty1

K formálním obřadům se hodí koktejlové šaty doplněné stylovou kabelkou a šperkem. Chybu neuděláte ani v dlouhých šatech empírového stylu až po kotníky, které mohou zakrýt nedokonalosti postavy. Módní jsou jednobarevné šaty v pastelových barvách, mohou být i zdobené potiskem.

Štíhlým ženám sluší klasické vypasované šaty s délkou těsně nad kolena. Ženy menšího vzrůstu by měly upřednostnit šaty po kolena. Vysoké a hodně štíhlé ženy šaty po kotníky.

společenské šaty

Muži to mají snadnější

Pro účast na slavnostech a elegantních obřadech je vhodný klasický formální oblek, nejlépe v modré, šedé nebo béžové barvě. Motýlek nebo kravata jsou samozřejmostí. Stejně tak jsou nezbytné elegantní boty. V případě špatného počasí se hodí plášť, pro hodně chladné dny zase vlněný kabát ve střízlivé barvě.

Jak se oblékat na firemní večírek

Když už mluvíme o firemním večírku, je nutné předvést svůj profesionální outfit tím nejlepším možným způsobem.

Taková událost vyžaduje dokonalé a formální oblečení. Základní myšlenkou tohoto oblékání je nosit verzi toho, co nosíte každý den v kanceláři, ale v té „nejlepší formě“. Kolegové by vás měli vidět ve skvělém a bezchybném stavu.

Related Post