Rady, které ušetří spoustu peněz v domácnosti

Posted On
Posted By

Snížení spotřeby

Elektřina a plyn: V prvním kroku zkontrolujte smlouvu u svého stávajícího poskytovatele. Pokud najdete levnějšího dodavatele, doporučujeme jej co nejdříve změnit. Rychle se můžete dozvědět o různých tarifech na internetu. Ale i ti, kteří vypnou vypínače v zásuvkách před spaním, ušetří spoustu peněz. Pohotovostní režim spotřebuje taky energii.
led u sklenice

Voda: Jak známo – kdo neustále pouští teplou vodu, vypouští hodně peněz do kanalizace. Tip: sprchujte se častěji a koupejte méně. Když se šamponujete ve sprše, vypněte přitom vodu. Totéž platí při čištění zubů a mytí nádobí. A praní oblečení vám také ušetří peníze tím, že shromáždíte více prádla jedné barvy do velké hromady. Kromě toho byste měli prát pouze při nízkých teplotách, například 30 nebo 40 stupních. Vaše oblečení bude stejně hygienicky čisté a životní prostředí vám také poděkuje.

Net a telefon: Zde byste měli postupovat stejně jako u dodavatele elektrické energie. Porovnejte ceny a vyberte levnějšího poskytovatele. A protože bezdrátový router a pevný telefon jsou také elektrické spotřebiče, je nejlepší odpojit je v noci od sítě.

světlo v žárovce

Sdílejte místo nákupu

Nezáleží na tom, jestli se jedná o auto, jídlo nebo knihy: „Sdílení místo nákupu“ je již mnoho let v módě. Princip sdílení může nakonec pomoci studentům, svobodným matkám a těm, kteří chtějí ušetřit peníze.

 

 

Nákup potravin lépe plánovat

Uvařili jste na večer příliš mnoho nudlí – a zbytek vyhodili? Nebo jste koupili moc jogurtů a u některých pak vypršela lhůta pro spotřebu? Chcete-li ušetřit peníze, měli byste v budoucnu lépe uspořádat svůj nákupní seznam. Kromě toho byste měli v týdnu uskutečňovat pouze 1 hromadný nákup. Zvláště pro rodiny je vhodné vytvořit víkendový plán na následující týden. A pokud jste někdy navařili příliš mnoho jídla, použijte zbytky na další oběd nebo je zmrazte. Tip: Mléčné výrobky mají nejkratší datum spotřeby, ale ve většině případů je možné je sníst ještě několik dní po, pokud byly řádně chlazeny.

 

Zrušte předplatné a zkraťte nakupování online

Obecně byste se  měli nejen u drahých časopisů ptát jestli je potřebujete. Totéž platí pro nakupování. Od tohoto okamžiku byste měli nakupovat jen tehdy, když opravdu něco potřebujete. A je nejlepší vždy platit v hotovosti. Pokud platíte pouze kartou, rychle ztratíte přehled, za co utrácíte.

 

Vytvořte rezervy

Doporučuje se přenést pevnou měsíční částku například na spořící účet. A té se za žádných okolností nedotýkat. Koneckonců by měla sloužit jako rezerva, pokud se pračka rozbije nebo auto musí být opraveno.