Lifestyle

Penzion v Českých Budějovicích na okraji městského parku

Posted On
Posted By

V Českých Budějovicích naleznete celou řadu pamětihodností a přírodních krás a budete-li mít zájem, můžete se vydat i do blízkého či vzdálenějšího okolí. Výhodná poloha této metropole sama o sobě nabízí možnost vycestovat do Třeboně, Českého Krumlova či k zámku Hluboká nad Vltavou a vnímat jedinečnou krásu tamního prostředí.

Jestliže však hodláte setrvat ve městě o něco déle a využít ubytování v penzionu České Budějovice a rádi byste zde také našli vhodná místa k odpočinku, pak vězte, že jich tu je celá řada.

Vydejte se za odpočinkem do parku Stromovka

Za socialismu, krátce po druhé světové válce, u nás začala vznikat řada významných staveb, především vodních nádrží a čističek pitné vody a také okrajových městských sídlišť. Součástí těchto aktivit byly i různé brigádní činnosti a díky tomu lidé dokázali vybudovat v některých regionech městské parky. Jedním z nich je i park Stromovka v jihozápadní části Českých Budějovic, který navazuje na levý břeh řeky Vltavy. Původně tu byly vysazovány převážně břízy, topoly, olše a vrby, později tu začaly růst porosty dubů a buků, doplněné o smrk a borovici a odolnější javory a lípy.

park Stromovka

Můžete se tu posadit na udržovaný trávník anebo se projíždět na kole či na in-line bruslích, případně si zahrát minigolf. A kdo má zájem, může trasu projížďky či procházky prodloužit podél toku Vltavy až na Hlubokou.

Sokolský ostrov

Při korzování městem se můžete zastavit i na dalších místech určených k odpočinku. Je to např. park Dukelská u Krumlovského mostu přes řeku Malši, který navazuje na městskou zeleň v blízkosti Senovážného náměstí a podél ulice Na Sadech a Husovy třídy. Tudy obejdete celé historické centrum města a cesta vás zavede k Mlýnské stoce a atletickému stadionu na Sokolském ostrově na soutoku Vltavy a Malše. Ze Sokolského ostrova vede lávka pro pěší přes Vltavu k parku Dlouhá louka a ten se napojuje na park Stromovka.

Related Post