Lifestyle

Péče o bazénovou vodu nikdy nekončí. Jak zajistit, aby po celou sezónu byla voda v bazénu dokonale průzračná? 

Posted On
Posted By

Už se také těšíte, až se v létě zchladíte ve svém bazénu, kde bude křišťálově čistá a průzračná voda? Jak ale takové vody dosáhnout a udržet ji celou sezónu?

Péče o bazénovou vodu nikdy nekončí. Jak zajistit, aby po celou sezónu byla voda v bazénu dokonale průzračná?

Mít na zahradě svůj vlastní bazén je zcela jistě obrovská výhra a každý by to tak chtěl mít. Když už bazén máme, postupně zjišťujeme, že ne vždy to je taková paráda, jak jsme si představovali. O bazén je v první řadě nutné se postarat a někdy se nám může i zdát, že tahle péče snad nikdy nekončí. Odměnou nám však je dokonale čistá a průzračná voda, ve které je radost se koupat. Samo se ale nic neudělá!

pexels-photo-4946918

Připravte se!

Jakmile je bazén na svém místě a je naplněn vodou, začínají starosti. Voda se musí hlídat, musí se pravidelně kontrolovat její hodnota pH, samozřejmě musí být filtrována a čištěna. Bazénová chemie https://www.chlorito.cz/ je základem a musí být do vody přidávána pravidelně, díky ní je voda nejen čistá a průzračná, nevyskytují se v ní ani žádné mikroorganismy a bakterie. Jen pročištěná a dezinfikovaná voda je zdravotně nezávadná a svádí nás ke koupání. Nezapomeňte na to, že voda v bazénu je velmi háklivá a velmi snadno se zanáší nečistotami, stačí málo a můžete mít místo nádherné a čisté vody jen bazén naplněný zelenou nevábně vzhlížející vodou. Jakmile voda zezelená, je velmi obtížné škody napravovat a řešením je vypuštění a znovu napuštění bazénu.

pexels-photo-5269657

Pozor na počasí!

Kvalitu vody ovlivňuje více faktorů, od drobných nečistot, od zbytků potu, deodorantů a opalovacích krémů, které do vody zanášíme sami, když se jdeme koupat, očistí vodu kvalitní filtrace, která by měla být spouštěna denně, záleží i na velikosti bazénu. Do vody nám však často také napadá listí nebo v ní přistávají drobní živočichové, e tak vhodné je z vody pravidelně vybírat i síťkou. I slunce a sluneční paprsky na vodu působí a to všechno má vliv na výslednou kvalitu vody. Pozor také na déšť. U větších zahradních bazénů je dobré použití také bazénových vysavačů. Ošetřovat by se měly i stěny bazénu. Drobné řasy si totiž velmi rychle najdou cestu, a jakmile se usadí, je to problém.

Dobrá filtrace a kvalitní bazénová chemie jsou základem. Chlorové tablety jsou klasikou, vodu vyčistí a zároveň vydezinfikují, na výběr ale máte i varianty bez chloru. Je na vás co zvolíte.

Related Post