Nutná výbava pro pobyt v přírodě

Posted On
Posted By

Ať už se chystáte kempovat, sjíždět řeku nebo jen tak relaxovat u vody či na zahradě, pak vám pohodu mohou narušit nepříjemní tvorové, proti kterým se však dá celkem účinně chránit. O čem je řeč?
přisátý komár.jpg

Hlavní naši nepřátelé v letních měsících jsou klíšťata a komáři. Pokud se chystáte v brzké době na nákupy do lékárny či drogerie, určitě si na seznam připište následující položky.
rozprašovací repelent.jpg

Repelent jako nejlepší přítel

Bez kvalitního repelentu se už v dnešní době skoro nedá ve volné přírodě pohybovat. Ať už se obáváme nebezpečných klíšťat, nebo otravných komárů, díky odpuzujícím prostředkům můžeme být v klidu a užívat si své aktivity.

Repelenty jsou na našem trhu k dostání v nejrůznějších provedeních. Lze si je také vyrobit doma v přírodní formě, nejsou však tolik účinné. Klasický sprej, který lze aplikovat jak na kůži, tak oblečení zajistí ochranu před komáry a klíšťaty až na pět hodin. Existují také repelentní přípravky, které jsou určeny pouze pro oděv, ideálně třeba boty, jejichž účinek je až dvacet dní. Tento přípravek, který není vhodný používat na kůži, klíšťata nejen odpuzuje, ale také zabíjí. Nanáší se na obuv a oblečení a funguje okamžitě po aplikaci.
velké klíště.jpg

Co naši nejmenší?

Většina repelentních přípravků není určena pro malé děti. Miminko v kočárku asi klíšťata ohrožovat nebudou, spíš jej může potrápit komár nebo jiný nepříjemný hmyz. Pro tyto účely jsou praktické síťky proti hmyzu. Pro větší děti, zhruba od jednoho roku, které se již pohybují samostatně, existují speciální repelentní přípravky. Ať už ve spreji, které mohou být použity na jejich oděv a nejsou pro naše nejmenší zdravotním rizikem, tak i třeba v podobě krému, který lze bezpečně rozetřít na citlivou dětskou pokožku.

Bezpečná zahrada

Stalo-li se vám také, že se klíšťata a komáři zabydleli ve vaší zahradě, kde jste se doposud nemuseli obávat ležet na trávníku, pohybovat se bosky a cítili jste se bezpečně? Díky teplým zimám je těchto parazitů stále více i v místech, kde se dříve nevyskytovali. I s tímto si dokáží poradit moderní prostředky. Postřik na trávník, který lze aplikovat dvakrát za sezonu, tedy v dubnu a v září, zajistí až 97 % účinnost proti klíšťatům a komárům. Budete tak v bezpečí nejen vy, vaše děti, ale i vaše domácí zvířata.