Lifestyle

Letní osvěžení přímo na zahradě

Posted On
Posted By

Není tomu až tak dávno, kdy bylo možné se v letních měsících osvěžit v některé z přírodních nádrží. Ty jsou ale v posledních letech vlivem horka silně znečištěné sinicemi a řasami. Koupání v takové vodě se krajně nedoporučuje a v případě vyšší koncentrace může způsobit závažné problémy z kůží. A tak se mnoho lidí z přírodních koupališť přesunulo k těm umělých, kde je samozřejmě v letních dnech doslova hlava na hlavě. Většina plováren je na zákaznících závislá a tak jejich počet není nijak regulován. Jen málokdo má takovou odvahu, aby se obnažil před všude přítomnými pohledy, které si vás s nelibostí měří. A tak můžete čím dál častěji vidět zahrady, na kterých přibývá soukromé koupaliště v podobě nadzemních, polozapuštěných i zapuštěných bazénů.

čistá voda

Bazén je v parných létech naprostá nutnost, kde si mohou vaše děti vyřádit a vy vytrénovat plaveckou techniku. Na výběr je hned z několika typů bazénů a jejich výběr záleží na preferencích a finančních možnostech. Nejlevnější variantou je samostatně stojící konstrukce, kterou drží převážně napuštěná voda. Tento typ bazénu je možné využívat po celou koupací sezónu, ale s příchodem podzimu je dobré vodu vypustit a bazén uklidit.

Polozapuštěný bazén je už dražší variantou a konstrukce se nechává i přes zimu venku. Vodu stačí na podzim ošetřit vhodnými přípravky a bazén zabezpečit plachtou. Na jaře je bazén připraven ihned ke koupání.

bazénový vysavač

A poslední variantou je zapuštěný bazén, který vyžaduje nejvíce péče a je také finančně nejnáročnější. S péčí o bazén vám ale pomůže bazénové příslušenství, díky kterému bude zapotřebí věnovat úpravě vody a jejímu čištění minimální čas. K bazénovému příslušenství se vám jistě bude hodit i teleskopický tyč, která dokáže značně ulehčit práci při čištění stěn i dna bazénu. Ručnímu čištění je možné se úplně vyhnout za předpokladu, že necháme bazénový vysavač odvádět práci za nás.

Related Post