Hezká, ale levná svatba

Posted On
Posted By

Co člověk, to jiná svatba. Jednou jednoduchá svatba pouze v úzkém rodinném kruhu jen se svědky a úzkou rodinou, podruhé obrovská svatba se všemi známými na kouzelném zámku. Dnešní svatby se neomezují pouze na předepsané tradici a stávají se čím dál více nápaditějšími. Ale každá svatba stojí nemalý peníz! Jeden pár zaplatí pár tisíc korun, někdo statisíce a někdo dokonce i více. Záleží na scénáři. Vždy je ale na čem ušetřit a konečná suma může být až o pár tisíc korun nižší!
svatební kroužky
V podstatě dnešní pojetí svatby je podepsání jen pár papírů a případná změna příjmení, všechno ostatní je něco navíc a je to to, co dělá naše svatby tak krásnými. Stanovit si částku, kterou jste ochotni investovat do vašeho dne je nejspíše to první, co byste měli při plánování svatby udělat.
uk peníze
1.       Pokut si nepotrpíte na honosné svatbě a chcete pouze pohostit vaši rodinu, tak si udělejte hezký obřad a pozdější oslavu udělejte například formou grilování u vás na zahradě. Pokud máte čas, a hlavně chuť do gastronomické práce, tak je tato možnost určitě pro vás. Zásoby jídla a pití si sami nakupte a pohoštění si sami připravte. Na pomoc můžou přijít šikovné maminky či babičky, které vám určitě rády pomůžou s pečením
2.       Nemusíte si nechat dělat, tisknout a rozesílat drahá oznámení. Dnes zvládne udělat oznámení o svatbě každý jen s pomocí počítače a poté je rozeslat po mailu.
3.       Velká část peněz se dá ušetřit na oblečení. Ženich si může obléct starý oblek, který má, popřípadě můžete svatbu pojmout méně tradičně a pouze se slušněji obléci do obyčejné košile a žena do obyčejných letních šatů.
nevěsta u stolu
4.       Pokud bydlíte na vesnici, zkuste si zajít projít se na louku, natrhat si nějaké to luční kvítí a vyrobit si sami svatební kytici a jiné ozdoby na svatbu.
5.       Svatební účes můžete také zvládnout sami doma. Nejlepší je, pokud máte zdatnou maminku či sourozence, který to zvládne za kadeřnici.