Zboží

Bez základů by to nešlo

Posted On
Posted By

Žádný dům nelze postavit jen tak někde. Každý – aspoň má-li tedy vydržet v kvalitním stavu po dlouhou dobu – potřebuje dokonalé základy. Musí stát na rovném pozemku opatřeném dokonalými základy, což je naprosto nezbytné pro to, aby se taková následná stavba nezačala propadat, naklánět, praskat či rovnou bortit.

A kde u nás stavebníci najdou podobnou dokonalou stavební parcelu? Bohužel vůbec nikde. Takovými pozemky totiž naše krajina neoplývá. A proto si je musí stavitelé sami připravit tam, kde má jejich budoucí dílo stát.

zemní práce

K tomu, aby vznikla ideální stavební parcela, je nutností provést veškeré důležité zemní práce. Je třeba takový kus pozemku zarovnat, tento se musí podle potřeby zpevnit, a pochopitelně se nemůže zapomenout ani na výkop všech těch jam, rýh, základových pásů a patek, jež jsou nezbytné pro vytvoření pevných základů či dejme tomu zapuštění bazénů, septiků či čističek.

Že na tom není nic natolik důležitého, aby kvůli tomu vznikl tento článek, aby se o tom vůbec někde psalo? Že jsou takové zemní práce naprostá banalita, k níž je potřeba jenom pár silných chlapů s lopatami a krumpáči, nejspíše těch, kterým to ve škole nikdy moc nešlo a tak se nehodí na nic jiného než na těžkou manuální práci? Nevěřte tomu. Dnes už dávno žijeme v docela jiném světě, kde záleží daleko více i na tempu, i na kvalitě, a proto už i takové jenom zdánlivě docela banální ruční výkopové práce http://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/ vyžadují nasazení náležitých strojů a techniky. Bez toho už by to dnes vůbec nešlo.

technika na stavbě

A protože jednotlivci obvykle žádné podobné stroje nemají, je záhodno, aby se tito obrátili na skutečné profesionály a nechali si od nich svůj stavební pozemek se vším všudy náležitě připravit. Jenom tak se totiž stavebníci nakonec dočkají objektu, který jim bude dlouho a spolehlivě sloužit.

Related Post